Haydi Gel Konuşalım


 

Haydi Gel Konuşalım

 

 1. KONUŞMA KULÜBÜ

  Amaç
  Bu aktivite ile, yabancı dil öğrenme sürecinde yaşanan en büyük problemlerden biri olan ana dil konuşurlarını bulma meselesini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Üniversitemizdeki siz yerli ve uluslararası öğrenciler ile personelimizi bir araya getiriyoruz ve öğrendiğiniz dildeki konuşma becerinizi sıcak ve samimi bir ortamda geliştirmenizi sağlıyoruz.

  Nasıl Bir Etkinliktir?
  Bu etkinlikte önceden belirlenen bir konuda öncelikle yarım saat süreyle Türkçe konuşma pratiği, daha sonra diğer dilde pratik yapıyorsunuz. Her hafta aynı gün ve saatte tekrarlanacak olan bu etkinlikte en önemli unsur, yeni tanışacağınız bir arkadaşınızla rahat bir ortamda arkadaşça sohbet etmenizdir.

  Bu etkinlik topluca yapılır, ancak katılımcılar 6-7 kişilik gruplara bölünür. Gruplar ana dil ve yabancı dil konuşuru olarak karışık düzenlenir. Her gruba birer koordinatör tayin edilir. Masalarınızda bulunacak olan sözlüklerden yardım alabilirsiniz. Koordinatörlerimizden kelime ve ifade konusunda her zaman yardım alabilirsiniz.

   
 2. İKİLİ EŞLEŞTİRME

Haftada en az iki saatliğine dil partnerinizle eşleşirsiniz. Bir saat Türkçe, bir saat diğer dilde konuşmanızı bekleriz.
Programın Yapısı

Program Süresi
Haftada 2 saat

Program Süresinin Uygulanması
1 saat Türkçe, 1 saat diğer dil

Dil Seçenekleri
İngilizce, Çince, Fransızca, Arapça, Rusça, Farsça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca

Aktivitenin Yöntemi
İkili Eşleştirme

Amacımız Nedir?
Bu aktivitenin amacı, Aydın TÖMER’de Türkçe eğitimi alan uluslararası öğrencilerle kampüsteki Türk öğrencileri bir araya getirerek konuşma becerilerini geliştirmektir. Bu aktivite, uluslararası öğrencilere Türkçe, Türk öğrencilere de geliştirmek istedikleri dilde konuşma pratiği yapma olanağı sağlamaktadır. Karşılıklı konuşma pratiği yaparken aynı zamanda hem yeni bir kültür tanıma hem de vizyonunuzu genişletme fırsatı bulacaksınız.

Kimler Programa Katılabilir?
Yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen, haftada iki saat vakit ayırabilecek ve en az B1 düzeyinde yabancı dil bilen tüm İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ile personeli bu programa katılabilir.

Not: Kontenjanlarımız sınırlıdır. Yapılacak sınavdan sonra yeterli düzeyde olan öğrenciler etkinliklere davet edilecektir.

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ >>